197 Shares 6101 views

Odległość "Saratów – Kazan". Jak dostać się z jednego miasta do drugiego?

Matka Rosja szeroko rozciągnięte skrzydłami ze wschodu na zachód. Z cichym Bałtyku na północ szczyt powstającej w burzliwych wodach Oceanu Arktycznego. Największy kraj i okolicach, zajmując 11,5% powierzchni lądowej Ziemi, znany jest nie tylko ze swoich nieskończonych przestrzeniach, ale także nieprzebyte lasy, burzliwe rzeki, szorstki tajgi i tundry lasów stepowych. Droga samochodem z jednego końca kraju na drugi zajmuje półtora do dwóch tygodni, a czasem wszystkie trzy, jeśli się wiosną lub jesienią, kiedy drogi zmyte, a niektóre – koleinami tak, że prędkość przepływu spada do tempie ludzkiej spaceru. A jeśli w wielkich miastach kraju nadal osiągalny, idąc w dół autostrady z jednego miasta do drugiego, dwie małe osady na mapie naszego rozległego kraju są zwykle dzielone na odległości znacznie większej niż zwykle taryfy w linii prostej.

Odległość „Saratowie – Kazan”

Nie ma wyjątków, a dwa największe i najbardziej znane miasto. Stropowe stanowisk federalnych między nimi nie układa, pomimo ich znaczenia wśród miejscowej ludności. Kierowcy do wyboru są tylko autostrady regionalny, czasem ostry i nawierzchnia drogi, czasami nie zawsze najwyższej jakości, co znacznie obniża poziom bezpieczeństwa podczas jazdy na nich. Odległość „Saratów – Kazan” w linii prostej wynosi 515 km. Jednak pod koniec rejsu avtoputeshestvennika oczekują przykra niespodzianka w postaci zupełnie różne numery widoczne na liczniku.

trzeci kapitał

Kazań, Republika stolicy Tatarstanu, często określane mianem trzeciej kapitału rosyjskiego Federacji po Moskwie i Petersburgu. I to nic dziwnego. Miasto jest bardzo piękne, szczególnie w nocy. Wszystkie światła zapalone, Kazan Kremlin wygląda podróżnym z wysokości wzgórza surowe i zimne oczy. Jest nawet oddział stacji metra miasto sekretarek ogłasza maszynowych, że już w trzech językach: Tatar, rosyjski i angielski.

pociągiem

Odległość między miastami Saratowie – Kazań pociągiem jest pokonać z łatwością. To wydaje się być częścią tylko unosił się od tętniącego życiem centrum stolicy republiki, przecinając fale Wołgi, a kilka chwil później miał zabawa walcowane na stacji kolejowej stacji „Saratowa Saratów-1” pasażera. Czas podróży – nieco ponad piętnaście godzin. Posiłek – 1720 rubli za zakwaterowanie w drugiej klasie i 2.460 rubli za miejsce w kabinie. Odległość „Saratowie – Kazan”, który pokonuje samotnie, po z miasta do miasta pociągiem, już 701 km, czyli 185 km dłuższa niż w linii prostej.

samochodem

Ale dojechać prywatnym samochodem z jednego miasta do drugiego na dwa sposoby. Krótsza trasa biegnie wzdłuż dróg R228 i R221. Trasa przechodzi przez dużych miastach, takich jak Uljanowsk, Syzran i Bałakowo, przechodząc wokół, z kilkoma wyjątkami, wzdłuż rzeki Wołgi. Jeśli używamy go, a następnie odległość między Saratowie i Kazaniu na tej trasie będzie 675 km. Od Saratowa torze przedstawia autostradę sześć torami (trzy pasy ruchu w każdym kierunku) z dobrym asfaltem, jasne oznakowanie i polutorametrovy bezpieczeństwa wyspie, bez kierunku ograniczników mechanicznych. Jednak niemal natychmiast po autofokusa przejście „Kamaz” jakość nawierzchni i zmniejsza się liczba pasów ruchu jest zmniejszona do jednej w każdym kierunku. Dwa pasy i idzie do Syzran okresowo ograniczając niebezpieczne kuwetowe barierki-łapacze, a jakość bliżej miasta nawierzchni wzrasta nieznacznie. Sam Syzran można ominąć przez federalną autostrady M5 i włączeniu A251 regionalnym, wziąć udział w kursie do Uljanowsk. Jakość asfaltu jest również sparaliżowane przez pas ruchu w każdym kierunku, aby przejść wyprzedzania niebezpiecznie. Bicie centrum Uljanowsk, zrekonstruowany na regionalnym autostrady P241. Doły i dziury są zauważalnie mniejsze, czasami nie ma oznakowania, ale sporo pułapek ratunkowym. Następnie przejdź do „federalku” M7, przejechać Wołgi na nim i jechać do punktu końcowego trasy.

wariant №2

Dość duża liczba autotravellers wolą używać inną ścieżkę, po trasie „Kazan – Saratowie”. Samochodem podróżował wzdłuż tej ścieżki, jest ona nieznacznie wzrosła, ale jakość nawierzchni drogi o rząd wielkości wyższe niż w pierwszym przykładzie wykonania, kierunkach. Drugi przykład wykonania przechodzi przez takich dużych miastach jak Sarańsk, Penza i Ruzaevka. Pozostawiając z Kazania na federalną autostrady M7, pozostawiając na zachód, w kierunku Moskwy, a tuż po wsi Chirichkasy skręcić w lewo na drodze wojewódzkiej z kierunku Canas. Highway aczkolwiek bez znaczników, ale prawie pusto. Dopiero pod Rozrachunków droga wypełnia ruch w kierunku przeciwnym. Szlak biegnie niemal równolegle do linii kolejowej aż Sarańsk, gdzie przychodzi mieć regionalnej szosa R178. Jeździmy po mieście na P180 i następnie stopniowo opuszczają dzielnicę na R158, co daje bezpieczeństwo samochodu bezpośrednio w Saratowie, Penza z pominięciem innych, mniej ważnych osiedli. Odległość „Saratów – Kazan” na liczniku w tym przypadku wynosi około 750 km. 75 km przed pierwszym przykładzie wykonania, i 235 km na przodzie prostym torze. To jest matematyka!