432 Shares 1978 views

Mieszkanie ma słabe ciśnienie wody – co robić i gdzie się udać?

Prawie każdy mieszkaniec kamienicy przynajmniej raz w obliczu problemu, gdy w mieszkaniu słabe ciśnienie wody. Co robić w takiej sytuacji? Jak ułatwić sobie życie i nie płacić za usługi użyteczności publicznej przewidzianej w dobrej wierze? Jednak nie wolno nam zapominać, że czasami przyczyny tego problemu może stać się zupełnie inne czynniki.

Jeśli przyczyna leży w głównym rurociągu

Każdy rozumie pochodzenie wody w mieszkaniu. W celu zapewnienia jego mieszkańcy, budowniczowie torują sieć komunikacyjną, która, niestety, czasami nie. Zablokowany i noszone linia może prowadzić do problemów, gdy mieszkanie słabe ciśnienie zimnej wody. Co robić w takiej sytuacji?

W tej kwestii użyteczności publicznej musi poinformować właścicieli mieszkań w domach. Jeśli przez dłuższy czas brak presji na nie zwrócić uwagę, że prędzej czy później może prowadzić do poważnych wypadków lub rur wybuchnąć. Wtedy ludzie będą musieli długo czekać, aby przejść bez naprawy i kanalizacji.

Aby rozwiązać problem jest tylko jeden sposób – wymiana rur na autostradzie.

Jeśli przyczyna leży w rurach budynku mieszkalnym

Mieszkańcy takich domów często do czynienia z sytuacją, w której odnotowano słabe ciśnienie wody w mieszkaniu. Co zrobić z takim problemem i jak sobie pomóc?

Nie jest tajemnicą, że woda, która przepływa przez rury w domu, czasami bardzo słaba jakość. Ewentualnie, zanieczyszczenia zawarte w niej osadzają się na wewnętrznej powierzchni rury. rdzy głośnik tworzy płytkę nazębną, co zmniejsza jego światło, które wywołuje słabą ciśnienie wody mieszkania. Co zrobić, gdzie się udać w sytuacji, która nie może być rozwiązany zmusza lokatorów?

Tak więc, jeśli zdobył bezpośrednio ptaszkiem, że zużyte przewody potrzebują czasu, aby zmienić. Należy zauważyć, że pion zaleca się całkowicie zmienić, a nie częściowo. Czasami rozwiązania problemu pomogą dostosować urządzeń ciśnieniowych, który jest zainstalowany w piwnicy budynku mieszkalnego, ale jest skuteczne tylko w niektórych sytuacjach.

Zły stan rur w mieszkaniu

Gdy ciśnienie wody słaba mieszkanie, co robić? Jest to pierwsze wydanie lokatorów, którzy chcą zajmować się tym problemem. Często powodem nie jest słaba wydajność użyteczności publicznej, a także w stanie ruinę rur bezpośrednio do mieszkania. Co więcej, jest najczęstszą przyczyną niedostatecznego ciśnienia wody.

Według ekspertów, najczęściej zatkania rury i pod zmniejszonym ciśnieniem wodę powstającą w wyniku zardzewiałych złączy rur z tworzywa sztucznego i metalu. Korzyścią problem można łatwo rozwiązać. Najważniejsze – niezbędne finanse i czas. Aby przywrócić ciśnienie, konieczne jest, aby przeprowadzić czyszczenie rur. Jeżeli ta procedura była bezużyteczna, zaleca się, aby w pełni zastępować metalowe rurki z tworzywa sztucznego.

A może winę miksera?

Czasami zdarza się, że mikser jest powodem, że słabym ciśnieniu wody apartamentami. Co zrobić i jak zwiększyć ciśnienie wody w tym przypadku?

Tak więc mieszarka może mieć wpływ na wytrzymałość strumieniem Tylko, gdy jest nieczynny lub części głowicy naboju. Wykonanie tych elementów wpływa brud osiada lub uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to prowadzi do tego, że mikser zaczyna źle przegap strumień wody, a ciśnienie jest zredukowane. Rozwiązanie jest bardzo proste. To wystarczy, aby sprawdzić i zmienić te dane, ale można całkowicie zmienić mikser razie potrzeby.

Nawiasem mówiąc, w celu zwiększenia ciśnienia i strumienia wody może również aerator, który kosztuje zaledwie grosze. Czasami jednak ulega zatkaniu. Dlatego od czasu do czasu trzeba oczyścić, umyć, lub umieścić nową, jak małe i drobne oczka nie są tak czyste i proste.

Nieprawidłowa obwodu rur

Jeżeli mieszkanie jest słabe ciśnienie wody, co zrobić w tym przypadku? Jest prawdopodobne, że nieprawidłowe obwód, który zmniejsza się strumień wody użyto do połączenia urządzeń.

Na przykład, w mieszkaniu mieszka rodzina, która składa się z czterech osób. Jeden jest pod prysznicem, druga postanowiła umyć naczynia, przemywa trzeci toaletę, oraz czwarty załadowany pralkę. Aby szereg instrumentów nie wpływa na siłę ciśnienia wody, cały system musi być spójny. Jeśli mycia prania nawet człowiek nie może umyć ręce, jest to bezpośredni dowód, że schemat instalacji wodociągowej w mieszkaniu wymaga pilnej rewizji i nadszedł czas, aby skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

Jak znaleźć przyczynę słabej presji?

Tak, ludzie mają do czynienia z problemem, gdy słabe ciśnienie wody mieszkanie. Co zrobić w takiej sytuacji, a jest to możliwe, aby znaleźć przyczynę problemu samemu?

Istnieje pewien schemat.

  1. Pierwsze piętro jest zalecany do odwiedzenia sąsiadów powyżej i poniżej. Jeśli istnieje również słabe ciśnienie w tych mieszkaniach, to najprawdopodobniej problem leży w zatkania pionu.
  2. Aby upewnić się, że jest zatkane rury tłocznej zamiast tego trzeba odwiedzić kilka apartamentów z sąsiednich domów. Jeśli nie będzie obchodzony słabą głowę jet, to przyczyna nie jest w pionie, oraz zużyte rury głównej sieci wodociągowej.
  3. Jeśli sąsiedzi nie zauważyli zmiany w ciśnieniu wody, a następnie przyczyną rur, które znajdują się bezpośrednio w apartamencie.
  4. Po tym, trzeba zrozumieć całkowicie zatkany wody lub nie. Aby to zrobić, trzeba sprawdzić wszystkie krany. Jeśli zły szef i mówi w łazience iw kuchni, to mówimy o wszystkich pionów.
  5. Agresja jest źle, na przykład, tylko w kuchni – problem w mikserze.

Aby rozwiązać problem z ich własnymi rękami

Istnieje kilka sposobów, aby rozwiązać problem, jeśli mieszkanie jest słabe ciśnienie wody. Co zrobić i jak zwiększyć swoje ręce? To wszystko zależy od przyczyny słabych strumieni:

  • Rozpatrywany w mikserze należy go zastąpić. Jeśli nie ma pieniędzy na zakup nowego, można spróbować go umyć, lub naprawić złamaną część;
  • Jeżeli ciśnienie złej ponieważ zatkany aeratora, to trzeba ją oczyścić, też, za pomocą igły i dmuchanie. Jeśli aerator jest zatkany wiele łatwiej kupić nowy i następnie zainstalowany na żurawiu.
  • Jeśli chcesz zmienić rurę, tylko specjaliści mogą pomóc w tej sprawie. Od właściciela wymaga jedynie zakup niezbędnych materiałów. Należy jeszcze raz podkreślić, że pion zmiana lepiej całkowicie, lub ze względu na stawach w krótkim czasie ciśnienie będzie ponownie osłabić.
  • Aby rozwiązać ten problem i pomóc pompę, która zwiększa ciśnienie w mieszkaniu lub w pionie. Zainstalować pompę na pionu jest wymagane jedynie w przypadku skargi do urzędu mieszkaniowego nie udało. Pompy do pionu jest drogie, więc go kupić musi pojawić się z sąsiadami.
  • W przypadku niewłaściwego wzoru chcesz zmienić kolejność urządzeń łączących się z wody. W tym przypadku, tylko ekspert pomoże.

Słabe ciśnienie? Gdzie się udać?

Tak więc, w mieszkaniu słabe ciśnienie wody. Co robić w takim przypadku zostało opisane powyżej. Ale gdzie i co najważniejsze, jak skarżą się na problem zwrócić uwagę?

Wszystkie skargi do urzędu mieszkaniowego muszą przynieść tylko i wyłącznie w formie pisemnej w dwóch egzemplarzach. W jednym przypadku specjalista musi podpisać i pieczęć przychodzących listów. Jeśli któryś nie są przestrzegane następnie działania, a następnie skarga może być wysłany listem poleconym, do którego szefowie służb miejskich wymaganych do odpowiedzi w ciągu 10 dni roboczych. Jeśli w tym przypadku pytanie pozostało bez odpowiedzi, podczas gdy właściciel mieszkania ma prawo do żądania obniżenia wysokości rachunków, gdyż nie otrzymują odpowiedniej jakości. Oczywiście, aby zmniejszyć ilość odbioru jest możliwe tylko na drodze sądowej.

Postępowanie sądowe, a zwłaszcza z mediów wymaga bardzo dużych kosztów fizyczne, moralne i finansowe. Oczywiście, jeśli właściciel wygrywa sprawę sądową, wszystkie pieniądze zostaną zwrócone koszty do niego.

Jeśli jest słabe ciśnienie wody na wszystkich piętrach, następnie należy złożyć do sądu wraz z sąsiadami. W tym przypadku, szanse wygrania sprawy będą znacznie wyższe, a kwestie finansowe nie będą tak ostre, jak i psychicznie to będzie dużo łatwiejsze, ponieważ usługi publiczne dla takich przypadków w stanie zatrudniony doświadczonych prawników.