687 Shares 5325 views

Nantes marchew: pochodzenie odmian, plon, opinie

marchew Nantes jest chyba najbardziej znane odmiany rosyjski ognisty pomarańczowe warzywa korzeniowe. Nie jest ogrodnikiem, który w swoim życiu przynajmniej raz, ale nie obsadzone w ogrodzie pod warunkiem, że nasiona. Co więcej, wiele popularna odmiana uprawiana z roku na rok, bez konieczności przełączania się do nowych fangled importowanych hybrydy. Co jest powodem takiej konsystencji?

Nie ustępują nowoczesnym mieszańców obcego

W ostatnich latach (zwłaszcza wśród rolników uprawiających marchewkę do sprzedaży) stały się bardzo popularne za granicą nasion hybrydowych z którego korzenie rosną idealny wygląd. Od nasiona są łatwe w uprawie marchwi z ładnym gładkiej powierzchni, bez brzydkich procesów, duża, jasna, o zwiększonej trwałości. Jednak ci, którzy próbowali porównać smak warzyw korzeniowych, przyjdź do jednomyślnej opinii: marchew Nantes są o wiele smaczniejsze, a większość z karotenu w niej jest o wiele więcej. Ale wydajność na naszych korzeni w żaden sposób gorsze od importu hybrydowymi, a na utrzymanie jakości rywala. Prezentowane klasy Orange „vitaminchiki” odpowiedni dla surowej diety, konserwowania i przechowywania aż do następnych zbiorów.

Pochodzenie odmian

Marchew Nantes-4 (sugerują jego dalsze popularność), uruchomiona hodowców Instytut Warzywnictwa w 1943 roku przez nepotyzm, a także indywidualny dobór nasion hybrydowych typu Nantes. W tym samym roku, gatunek strefowego do sadzenia w całym Związku Radzieckim. Nie ma znaczenia, w Uzbekistanie odmiana zasiane, albo Estonia: marchewki będą różnić się dobre sadzonki oraz wysoką wydajność.

podział na strefy

Opierając się na fakcie, że ludzie są używane do wyboru nasiona, nadające się do uprawy we wszystkich regionach naszego rozległym kraju i rozwija popularność różnych roślin okopowych. Tego typu mid-często to, co daje im jako doskonały smak i dobrą stabilną wydajnością i długim okresie trwałości. Z powyższego można wnioskować, że odmiana marchewki Nantes jest rozwiązaniem uniwersalnym, niezależnie od strefy klimatycznej siewu, ponieważ spełnia wszystkie wymogi natychmiast.

Maksymalny okres starzenia

Ile czasu powinno upłynąć od pierwszych pędów do pełnej dojrzałości owoców? W połowie sezonu odmian marchwi okres ten nie przekracza 4 miesięcy. Oznacza to, że po ułożeniu nasiona do gleby powinno pójść 120 dni – i marchewki Nantes, którego zdjęcia są prezentowane tutaj, to jest bezpieczne, aby usunąć zimę. Jeśli Nantes nasiona marchwi zasiane na początku maja, wraz z nadejściem jesieni w dowolnym pogodnej dni zaczynają się żniwa. Opóźnić zbiory w nadziei, że korzenie rosną trochę naiwne. Marchew dojrzewania jak jej oddanego natury. Jednak nic strasznego się stanie, jeśli z powodu pewnych okolicznościach zbioru warzyw odroczone do października. Marchew nie będzie już rozwijać, ale nigdy nie gnije, nawet w deszczową pogodę. Po tym wszystkim, tego rodzaju jak marchew Nantes-4, ma dobre zachowanie jakości i doskonale odporna na gnicie.

Tytułowy zawartości karotenu

Uprawa marchwi w sposób regularny, to grzech nie skorzystać z chwilą wystąpienia dojrzałości belki i nie zaczną jeść młode korzenie prosto z ogrodu. Karoten w tej klasie bardzo dużo, ale dla zapasów zimowych cennego materiału w ziemopłodów są wyczerpane. Więc kiedy indziej przygotować swoje ciało do ciężkiej i przedłużającej się zimno, wzbogacając go w witaminy, ale w lecie? Ponadto, młoda marchew proorezhivaya można upiec dwie pieczenie na cyrkonie: i uzyskać maksymalne korzyści dla ciała i zrobić miejsce dla rozwoju sąsiadujących owoce. Warto zauważyć, że w ciągu pierwszych 50 dni po marchwi kiełkowania Nantskaya-4 dojrzewa wiązkę dojrzałości oraz zawartość karotenu w owocach osiągnie 20%.

Krótki opis odmiany

Więc jakie są objawy zewnętrzne może pochwalić? warzywa korzeniowe są klasyczne kolor pomarańczowy, gładki, cylindryczny kształt o średniej wielkości. Wielu wierzy, że nadmierna wielkość owoców wskazuje na jego sztywność. Ale gospodarze tak jak traktować małe dziecko soczyste marchewki lub użyj to wszystko całkowicie, bez zastrzeżeń, aby zazharki zupę. Dlatego kupując marchewkę w sklepie, bardzo duże bulwy są często ignorowane. Nie można powiedzieć o tej klasie. Marchew Nantes (opinie ogrodnicy świadczą o tym) niezwykle soczyste i słodkie. rośliny okopowe są niemal idealne wymiary: długość nie więcej niż 16 cm, a średnia masa mieści się w zakresie 100-150 g

Średnia wydajność

Więc zorientowali się, co tak przyciąga ogrodnicy przedstawiono widoki w ciągu ostatnich wielu, wielu lat. Być może wśród wszystkich klas nie będzie bardziej uniwersalna, która wchłania się tak wiele pozytywnych cech. A jaka jest wydajność takich popularnych roślin, takich jak marchew Nantes? Ogorodniki z pewnością i bez przesady stwierdzić, że niezależnie od cech klimatycznych oni zbierają do 6,5 kg soczystych warzyw 1 m 2 gruntu. Wyobraźmy sobie, że mały kawałek łóżka czystych ludzi, więcej niż pół wiadro roślin okopowych. A jeśli łóżko jest duże, szacuje się uprawy na wszystkich worków. I to pomimo średniej wielkości marchewki.

Marchew Nantes: sadzenie i pielęgnacja w okresie letnim

Kiedy zacząć siewem nasion? Wielu ogrodników w takim pośpiechu, aby wszystko pasuje, nie czekaj, aż ziemia nagrzewa się i siać marchew tak szybko, jak ziemia jest wolna od śniegu. To jest złe. Po tym wszystkim, nasiona pęcznieją i nie następuje wyląg aż temperatura gleby osiągnie 20 stopni. Zatem, nasiona ustanowione zbyt szybko będzie po prostu położyć się i czekać na skrzydłach. Optymalna odległość między rzędami 30 cm. – W celu zwiększenia produktywności, trzeba zachować dystans i nie skąpić na ziemi. Aby utworzyć rowki do siewu za pomocą długich drewnianych szyny w poprzek łóżka. Siew głębokość – 1,2 cm.

Po ułożeniu bruzdy nasiennej lekko luźne chochoł gleby lub innych podobnych materiałów (tradycję naszych babć – może to być trociny), obficie przelana i schronienie agrovoloknom. Wielu hodowców stosuje pokrycie materiału do siewu marchew odmiany Nantskaya-4. Uwagi wykorzystujące ten sposób proponuje utrzymywanie optymalnej temperatury w powierzchni gruntu, jak również zatrzymywanie wilgoci ożywiającego i zapobiega odparowaniu z ogrodu. Po 10-14 dniach, można czekać na pierwszych pędów, przez cały czas okresowo rozlewając łóżko tuż nad agrovoloknom.

Gdy pojawiły się sadzonki, materiał pokrywający może być usunięty na lepsze czasy, albo użyć go jako obronie plantacjach truskawki kosów. Teraz nadszedł czas, aby codzienne podlewanie, nawożenie, spulchnianie gleby. To dotlenienie gleby musimy tak szerokie rowki. Jeśli marchew Nantes czasem wzrosła też kupa, można zacząć ostrożnie, aby pozbyć się nadmiernej gęstości sadzonek, ich przerzedzenie. Gdy sadzonki rosną silniejszy, aby utrzymać stałą wilgotność w przejściach ogrodowych obkladyvayut skoszonej trawy lub siana. Ważne! Jednorodne wilgoci w glebie zapobiega pękaniu korzeni i niewłaściwego tworzenia się. Po osiągnięciu dojrzałości Kuchkova korzenie przerzedził się tak, aby pozostawić je w rzędzie w pewnej odległości od siebie o 6-10 cm. Upewnić się, że marchew nie rosną w parach, w przeciwnym razie będzie tkać.

Po zakończeniu codziennego podlewania?

Po Kuchkova osiągnie dojrzałość i wyprodukowany przez kończące Przecinka, można zrezygnować z codziennego podlewania, i ograniczyć częstotliwość nawadniania 2 razy w tygodniu, ale aby je dość obficie. Ogrodnicy zdania, że jedna duża ilość wody będzie bardziej przydatny niż powierzchnia 3-4. I jak widzieliśmy, rozdrabnianie (encasing rzędów siana i słomy) jest w stanie utrzymać wilgoć przez długi czas w głębi łóżkach. Okresowo sprawdzać pod mulcz stopnia twardości powierzchni gleby. marchew Nantes, jak wszystkie warzywa korzeniowe kocha nie tylko wilgoć, ale także tlen. Dlatego też, jeśli chcemy rozluźnienia, to powinno być wykonane ponownie i ponownie rzucić ołtarza łóżko zamulchirovat.

Czy istnieją wczesne odmiany marchwi Nantes?

Oczywiście, hodowcy nie udało voospolzovatsya okazję do wczesnego dojrzewania odmian popularnych gatunków. Dla każdego, kto chce uzyskać dojrzałe soczyste pomarańczowe warzywa w ciągu 100 dni po pierwszym pędów i dużą cieszyć niepowtarzalny słodki smak i wysoką zawartość witamin, istnieje rodzaj Nantes-3. Pomarańczowo-czerwony, cylindryczne korzenie mogą osiągać długość 20 cm. Wszystkie najlepsze cechy gatunków zatrzymywanych i uzupełnionych zwiększonym słodyczy sprawia, że jest to idealne warzywo dla żywności dla niemowląt. Ostatnio rozpowszechnionymi marchew Nantes poprawie, który ma wydłużony okres przydatności do spożycia. Znalezienie zapomnianą torbę w ciągu 2-3 lat po zakupie, nie martw się o dobrych pędów.

Na co gleba rosnąć?

Mówiliśmy już, że marchew potrzebuje regularnego wilgoci i tlenu. Dlatego do sadzenia dopasowanie luźne i lekkie gleby piaszczyste, gliniaste torfu. Ale na ciężkich glebach gliniastych dużego plonu nie czekać. Gleba powinna być luźna, aby najlepszy nawóz do korzenia może być prawidłowo uformowana, nie napotykając żadnych przeszkód w postaci grudek ziemi na swej drodze w procesie wzrostu. Wszystkie ogrodnicy od czasu do czasu skarżą się na brzydki, zniekształcone, z wieloma palcami wykrzywiony marchwi. Aby tego uniknąć, spadek można sadzić w ogrodzie żyta ozimego, co uszlachetnia gleby.

Poprzednicy w ogrodzie

Warzywnictwa trzeba wędrować łóżka ogród, tworząc rodzaj cyklu. To przyczynia się do zwalczania szkodników żyjących w glebie. Bardzo dobry korzeń ogień czuje wysiewa się w miejscu, gdzie przebywał ziemniaki, fasola, cebula, ogórki i pomidory w ubiegłym roku.

Jak przechowywać warzywa: Zalecenia

Pomimo faktu, że przechowywane marchew prezentowane klasy bez problemu, wykonaj następujące ogólne zalecenia nie są zakazane. Posłuchajmy soovetam doświadczonych ogrodników i dowiedzieć się, w jaki sposób utrzymać imponujący plon. Tak, eksperci doradzają przed ułożeniem na przechowywanie warzyw dobre płukanie z korzeniami w kilku wodach, a następnie suszy. Wierzchołki odcina całkowicie lekko uchwycenia końcówki marchwi, która zapobiega niepożądanemu ponownemu kiełkowania zimy w pamięci. Czyste i suche korzenie pakowane w ciemnych plastikowych worków i umieścić je w piwnicy.